Jak to probíhá?
Pouze klient je expert na svůj život...
Individuálního sezení:
Úvodní sezení je o vzájemném poznání a definici vaší zakázky. Bavíme se o tom, co byste potřebovali, co od terapie očekáváte a jaký je Váš cíl.
V dalším sezení pak pracujeme na vašem tématu, které je pro vás aktuální (deprese, úzkosti, nespavost, nespokojenost, vztahové problémy).
Doporučená celková doba procesu psychoterapie je 8-10 setkání ideálně po třech týdnech.
Cílem je nastartování změny ve vašem životě, nalezení východiska z problémové situace a vydaní se vlastní cestou spokojenosti.
Systemická rodinná terapie:
Je určena rodičům s dítětem, či dětmi, nebo dospělým členům rodin, které řeší nějaký problém týkající se vztahů uvnitř rodiny. Kromě rodičů a dětí to mohou být například partneři dětí, či širší rodina.
Zásadní věc ovšem je, že jde o dobrovolné sezení, všichni účastníci terapie se sezením souhlasí.
Jako terapeut pomáhám nastartovat v rodině změnu ve způsobu komunikace jejích členů. Pomocí mojí terapie pak členové dokáží získat nadhled nad zdánlivě neřešitelnými situacemi.
Cílem terapie je především vzájemný respekt mezi členy rodiny a pocit bezpečí. Systemická rodinná terapie je formou terapie, která se zabývá rodinnými problémy, snaží se rodině umožnit je překonat a dosáhnout harmonického a zdravého fungování celé rodiny.
Vztahy jsou natolik propojené v rámci celku, že neexistuje důsledek a příčina, tudíž neexistuje "viník", který za vše může a je za problém sám odpovědný.
Rodinná terapie klade dále velký důraz na komunikaci v rodině a hledání jejího zlepšení. Jako terapeut nikoho nesoudím, ale zůstávám vždy neutrální a respektující.
Dětská psychoterapie probíhá s dítětem buď individuálně či v rámci rodinné terapie spolu s rodičem.